tezsiz isg yüksek lisans programı
İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı
Ocak 12, 2019
İSG Yüksek Lisans Programı
İSG Yüksek Lisans Programına Kayıt
Şubat 4, 2019

İSG Yüksek Lisans Fiyatları

İSG Yüksek Lisans Fiyatları

Mesleğinde ilerlemek ve akademik kariyer yamak isteyen kişiler için üniversitenin lisans programını bitirmek yeterli olmamakta yüksek lisans da yapmaktadırlar. Yüksek lisans programları da üniversiteler tarafından ücretli olarak düzenlenmektedir. Yüksek lisansı yapacağınız bölüme ve üniversiteye bağlı olarak da fiyatları değişmektedir isg yüksek lisans fiyatları da aynı şekilde eğitimi alacağınız üniversitenin kendi politikası doğrultusunda belirlenmektedir. Üniversiteler bu ücreti iki taksit olarak almaktadır. Bazı üniversiteler kredi kartı ile yapılan ödemeleri de kabul etmektedirler.

İş güvenliği lisans programlarını ya da üniversitelerin teknik bölümlerinde lisanslarını tamamlanmış olan kişiler için iş güvenliği yüksek lisansı yapma imkanı bulunmaktadır. Lisansını tamamladıktan hemen sonra iş hayatına atılmış olan kişilerin de yüksek lisans yapabilmelerini sağlamak amacıyla bazı üniversiteler akşamlar, hafta sonları yani bir nevi ikinci öğretim gibi ya da uzaktan eğitim ile yüksek lisans yapabilme imkanı sunmaktadırlar.

Yüksek öğretim tezli ya da tezsiz olarak iki şekilde yapılabilmekte ve özellikle çalışan kişiler tezsiz yüksek lisans yapmayı tercih etmektedirler. Tezsiz yüksek lisans yapılmasında ALES şartı olmaması ise öğrencileri memnun etmektedir. İngilizce bilmenin gerekmediği tezsiz yüksek lisans da ise bitirme projesi bulunmaktadır.

Yüksek lisans yapabilmek için lisans diplomasının olması şarttır. Yüksek lisans farklı bir alanda da yapılabilmektedir. Pek çok öğrenci bu seçeneği kullanmakta ve lisansını aldığı bölümün dışında bir de iş güvenliği yüksek lisansı yaparak ayrıca B sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilme şansını bulmaktadırlar. İş güvenliği yüksek lisansı yapmak isteyen öğrencilerin öncelikle tezli ya da tezsiz yapmak istediklerine karar vermeleri gerekir sonrasında ise üniversite seçimi yaptıktan sonra bu kurumun kayıt tarihlerini takip etmelidirler. Kabul edilmeleri halinde özellikle tezsiz iş güvenliği yüksek lisans yapacak öğrencilerin bunu üç yarıyıl içinde bitirmeleri gerekmektedir. Çünkü iki yarıyıl olan bu program sadece bir yarıyıl uzatılabilmektedir. Tezsiz yüksek lisans da alınan ders sayısı kuruma bağlı olarak değişmektedir ve genellikle 30 kredinin tamamlanması ve bir bitirme projesinin yapılması istenmektedir. Yüksek lisansı üç yarıyıl da bitirmeniz halinde üçüncü yarıyıl için ayrıca ücret ödenmektedir. İsg yüksek lisans fiyatları açısından üniversitelerin farklılık gösteriyor olması ile uzaktan eğitim alacak öğrenciler daha uygun fiyatlar ile eğitim veren üniversiteleri tercih etmektedirler. Ayrıca bazı üniversitelerin kredi kartına taksit imkanı sunması tercih edilmelerini sağlamaktadır.

İş güvenliği yüksek lisans programına sahip olan üniversitelerin bu programlarını bitiren kişiler yüksek lisans diplomasını alırlar. Doktora yapmak isteyen kişiler için yüksek lisans şartı aranmıyor olsa da pek çok öğrenci öncelikle yüksek lisansını tamamlamak istemektedirler. Yüksek lisans öğrencilerine devlet tarafından burs ve kredi verilmektedir. Eğitim süresini uzatan öğrencilerin kredi ve bursları kesilmektedir. Tezsiz yüksek lisans olanağı üniversitelerin bir kısmı tarafından sunulmaktadır.