İSG Yüksek Lisans Programı

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

Yüksek Lisans kayıtları ne zaman olacak?

Yüksek lisans kayıtları 15.10.2019 tarihinde kayıtlar sonlanacaktır.

Yüksek lisans programı ne kadar sürmekte?

Program, bulunduğumuz eğitim öğretim yılında, bir güz - bir bahar dönemi olmak üzere 2 dönemde tamamlanmaktadır. Toplamda 8 ay sürmektedir.

Yüksek lisans eğitimi için Kastamonu ya gitmem gerekiyor mu?

Hayır gerekmiyor. Eğitimin tamamı uzaktan eğitim şeklinde gerçekleşmektedir.

Sınavlar nasıl oluyor?

Sınavlar şu anda Kastamonu, Aydın, Ankara ve İstanbul illerinde, Kastamonu Üniversitesinden görevlendirilmiş öğretim görevlilerinin gözetiminde oluyor.

Sınav öncesi çalışma soruları veriliyor mu?

Evet Kastamonu üniversitesinde görevli öğretim görevlileri sınavdan önce sizlere örnek soru ve çalışma soruları veriyor.

Sınavlardan başarılı sayılmak için kaç almam gerekiyor?

Vize ve final ortalamanız 60 ve üzeri olması gerekiyor. Vize %40 Final %60 ağırlıklı hesaplanıyor.

Sınavlardan başarısız olursam ne olacak?

Başarısız olduğunuz ders olursa yönetmelik gereği en fazla 1 dönem daha yüksek lisans programını uzatabiliyorsunuz. Uzattığınız dönemde kaldığınız ders bazında 3. Dönem için ücret ödüyorsunuz. 3.dönem sonunda da başarısız olduğunuz ders olursa okul ile ilişkiniz kesiliyor.

Askere gitmem gerekiyor. Yüksek lisansa başvurduğumda askerliğimi tecil ettirebiliyor muyum?

Evet, askerliğinizi tecil ettirebiliyorsunuz. Eğitim dönemi + 1 yıl Askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

Eğitimi tamamladıktan sonra ne zaman İSG Sınavına girip B sınıfı uzman olabilirim?

En erken 2020 Aralık sınavına girebilirsiniz.

Başka bir üniversitede yüksek lisans programı öğrencisiyim. Bu programa da kayıt olabilir miyim?

Bilindiği üzere, 20 Nisan 2016 tarih ve 29690 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlanan "Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği" ile bir önceki yönetmelik bütünüyle değiştirildi ve önemli düzenlemelerde hayata geçti. Bunlardan birisi de aynı anda lisansüstü eğitim yapılmasının engellenmesi oldu. Söz konusu yönetmeliğin 35 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında; "Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez." hükmü yer almıştır. Bir üniversitede Tezli Yüksek Lisans programına kayıtlı öğrenci, başka bir üniversitenin Tezsiz Yüksek Lisans programına kayıt yaptırabilir. Tezsiz yüksek lisans programları yönetmelikte istisna tutulmuştur. Sayı sınırlaması da yoktur. Bir kişi istediği sayıda aynı anda Tezsiz Yüksek Lisans programına kayıtlı olabilir.

Yüksek lisans programına nasıl kayıt olabilirim?

Web sitemizden indireceğiniz başvuru formunu doldurup ekte belirtilen evraklarla birlikte adresimize yolluyorsunuz. Biz evraklarınızı kontrol edip eksik ya da yanlış evrak durumunda evraklarınızı tamamlatıp üniversite onayına sunuyoruz.

Üniversite onayından sonra herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Yüksek lisans programının ücreti dönemlik 2.000,00 TL. toplam da ise sadece 4.000,00 TL. Bu ücreti üniversite belirlemekte ve ücretler üniversitenin hesabına sizin tarafınızdan yatırılmaktadır.

Dönem ücretleri dışında herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Hayır. Ne bize ne de başka bir kuruma dönem ücretlerinin dışında başka bir ücret ödemeyeceksiniz.

Neden sizin aracılığınızla kayıt oluyoruz? Siz kimsiniz?

Biz Aydın İSG olarak yıllardır iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitim veren kurumuz. Kastamonu Üniversitesi ile yapmış olduğumuz protokol gereği öğrencilerden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Kayıt hakkında bilgilendirmeden, eğitiminiz tamamlanana kadar olan süreçte sizlere destek veriyoruz. Üniversite ile öğrenciler arasındaki evrak ve bilgi trafiğini düzenliyoruz.

Bizimle İrtibata Geçin ve Yüksek Lisans Kaydınızı Hemen Yapalım