İSG Tezsiz Yüksek Lisans Programı

TEZSİZ İSG YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

Yüksek Lisans kayıtları ne zaman olacak?

Yüksek lisans için bahar dönemine hemen kayıt olabilirsiniz.

Yüksek lisans programı ne kadar sürmekte?

Program, bulunduğumuz eğitim öğretim yılında, bir güz - bir bahar dönemi olmak üzere 2 dönemde tamamlanmaktadır. Toplamda 8 ay sürmektedir.

Yüksek lisans eğitimi için üniversiteye gitmem gerekiyor mu?

Hayır gerekmiyor. Eğitimin tamamı uzaktan eğitim şeklinde gerçekleşmektedir.

Sınavlar nasıl oluyor?

Dönemde bir vize ve bir final sınavı Kütahya , Ankara , İstanbul , İzmir, Diyarbakır il merkezlerinden tercih ettiğiniz ilde yapılmaktadır. Pandemi sürecinde sınavlar online olarak yapılamtadır.

Sınav öncesi çalışma soruları veriliyor mu?

Evet üniversitesinde görevli öğretim görevlileri sınavdan önce sizlere örnek soru ve çalışma soruları veriyor.

Sınavlardan başarılı sayılmak için kaç almam gerekiyor?

Derslerden vize ve final ortalamanızın 65 ve üzeri olması gerekmektedir. Vize %40 Final %60 ağırlıklı olarak hesaplanmaktadır. İki dönem sonunda genel not ortalamanız 2.50 ve üzeri olmalıdır. Dönem projesinin ortalamaya etkisi bulunmamaktadır. Başarılı/Başarısız olarak değerlendirilmektedir./p>

Sınavlardan başarısız olursam ne olacak?

Başarısız olduğunuz ders olursa yönetmelik gereği en fazla 1 dönem daha yüksek lisans programını uzatabiliyorsunuz. Uzattığınız dönemde kaldığınız ders bazında 3. Dönem için ücret ödüyorsunuz. 3.dönem sonunda da başarısız olduğunuz ders olursa okul ile ilişkiniz kesiliyor.

Askere gitmem gerekiyor. Yüksek lisansa başvurduğumda askerliğimi tecil ettirebiliyor muyum?

Evet, askerliğinizi tecil ettirebiliyorsunuz. Eğitim dönemi + 1 yıl Askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

Eğitimi tamamladıktan sonra ne zaman İSG Sınavına girip B sınıfı uzman olabilirim?

En erken 2021 Aralık sınavına girebilirsiniz.

Başka bir üniversitede yüksek lisans programı öğrencisiyim. Bu programa da kayıt olabilir miyim?

Bilindiği üzere, 20 Nisan 2016 tarih ve 29690 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlanan "Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği" ile bir önceki yönetmelik bütünüyle değiştirildi ve önemli düzenlemelerde hayata geçti. Bunlardan birisi de aynı anda lisansüstü eğitim yapılmasının engellenmesi oldu. Söz konusu yönetmeliğin 35 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında; "Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez." hükmü yer almıştır. Bir üniversitede Tezli Yüksek Lisans programına kayıtlı öğrenci, başka bir üniversitenin Tezsiz Yüksek Lisans programına kayıt yaptırabilir. Tezsiz yüksek lisans programları yönetmelikte istisna tutulmuştur. Sayı sınırlaması da yoktur. Bir kişi istediği sayıda aynı anda Tezsiz Yüksek Lisans programına kayıtlı olabilir.

Yüksek lisans programına nasıl kayıt olabilirim?

Web sitemizden indireceğiniz başvuru formunu doldurup ekte belirtilen evraklarla birlikte adresimize yolluyorsunuz. Biz evraklarınızı kontrol edip eksik ya da yanlış evrak durumunda evraklarınızı tamamlatıp üniversite onayına sunuyoruz.

Üniversite onayından sonra herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Yüksek lisans programının ücreti 5.000,00 TL. dir. Bu ücreti üniversite belirlemektedir. Ücreti iki taksit şeklinde ödeyebilirsiniz.

Dönem ücretleri dışında herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Hayır. Ne bize ne de başka bir kuruma dönem ücretlerinin dışında başka bir ücret ödemeyeceksiniz.

Neden sizin aracılığınızla kayıt oluyoruz? Siz kimsiniz?

Biz UZEP olarak yıllardır iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitim veren kurumuz. Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans imkanı sağlayan üniversiteler ile yapılan protokoller gereği öğrencilerden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Kayıt hakkında bilgilendirmeden, eğitiminiz tamamlanana kadar olan süreçte sizlere destek veriyoruz. Üniversite ile öğrenciler arasındaki evrak ve bilgi trafiğini düzenliyoruz.

Bizimle İrtibata Geçin ve Yüksek Lisans Kaydınızı Hemen Yapalım